صدای آمریکا

 1. پرزیدنت دونالد ترامپ که با هدف بازدید از مناطق و اشخاص آسیب دیده از آتش سوزی مهیب یک هفته اخیر در کالیفرنیا، راهی این ایالت شد درباره تصمیم گیری برای آینده روابط با عربستان سعودی توضیح داد.
 2. وزیر خارجه آمریکا گفت که اوکراین در مقابله با تلاش روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه، دوست بهتری از آمریکا ندارد.
 3. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۲۶ آبان، در نشست اقتصادی آسیا پاسیفیک، اپک، کشور چین را توسعه طلبی دانست که با اعطای وام‌های سنگین، حق حاکمیت کشورها را مورد مصالحه قرار می‌دهد.
 4. پرزیدنت ترامپ برای بازدید از مناطق و اشخاص آسیب دیده از آتش سوزی مهیب یک هفته اخیر در کالیفرنیا، راهی این ایالت شد.
 5. کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در سیزدهمین روز از اعتصاب خود همراه با خانواده هایشان مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند.
 6. دو روز بعد از تحریم ۱۷ مقام عربستانی از سوی ایالات متحده، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا جمع بندی خود درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی را منتشر کرد و براساس آن اعلام کرد که ولیعهد سعودی دستور قتل او را داده است.
 7. پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید به چند چهره مشهور زنده و درگذشته، نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری موسوم به «مدال آزادی» را اعطاء کرد.
 8. او پس از دیدار با مقامات کاخ سفید در جمع خبرنگاران از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا رافت نشان داده و اجازه دهند پدرش برای درمان به بیمارستان منتقل شود.
 9. ایالات متحده هشدار داده است که ایران می تواند یک نیروی مخرب شبیه گروه داعش ایجاد کند و عربستان سعودی شریکی ایده آل برای مهار این قدرت انقلابی شیعه در خاورمیانه است.
 10. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با یوسف بن علوی بن عبدالله، همتای عمانی خود گفتگو کرد و دو طرف بر لزوم فوری برقراری یک ترک مخاصمه در یمن توافق کردند.
 11. درصد شیعیان عراقی که به ایران نگاهی مثبت داشته اند از ۸۸ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۴۷ درصد در سال ۲۰۱۸ تقلیل یافته است.
 12. صفحه فارسی وزارت خارجه آمریکا در توئیتر با انتشار عکسی که روی آن نوشته «در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم» از رای کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد استقبال کرد.
 13. نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو که ائتلافی جناح-راستی دارد برای نخستین بار در نزدیک به چهار سال گذشته با سخت ترین چالش برای ائتلاف خود رو به رو شده است.
 14. بازدید علنی کیم جونگ اون رهب کره شمالی از آزمایش یک «سلاح راهبردی» جدید در روز جمعه، و بعد از آن اعلام آزادی یک شهروند بازداشت شده آمریکایی، علائم متناقضی است که از سوی پیونگ یانگ ارسال می‌شود.
 15. در حالیکه یک گزارش می گوید آمریکا در حال بررسی راه های احتمالی بیرون راندن فتح الله گولن، روحانی ترک مقیم آمریکا است، مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا این ادعا را رد کرد.
 16. برایان هوک، نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران، می گوید آمریکا به دنبال اعمال تحریم ها بر ایران در موقعیت مسدود کردن راه حمایت مالی تهران از گروه های تروریستی در منطقه قرار دارد.
 17. بلندی های جولان بخشی از خاک سوریه بوده است و اسرائیل آن را در جنگ ۱۹۶۷ خاورمیانه اشغال کرد و در سال ۱۹۸۱ این منطقه را به خود ضمیمه کرد، اقدامی که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته نشده است.
 18. سنای آمریکا با یک طرح پیشنهادی برای ممنوعیت فروش یک محموله سلاح به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به کشور بحرین مخالفت کرد.
 19. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در چرخشی چشمگیر در سیاست ایالات متحده، می گوید نمایندگی آمریکا پس از سال ها رای ممتنع، به آن قطعنامه «جانبدارانه» رای مخالف خواهد داد.