صدای آمریکا

 1. روز چهارشنبه در مراسمی،‌ شرکت خودروسازی لامبورگینی یک مدل خودروی خود را با رنگهای سفید و زرد به نشانه پرچم واتیکان به پاپ فرانسیس اهدا کرد. در این مراسم پاپ گفت از این سوپر ماشین، برای رانندگی در باغ های با صفای واتیکان استفاده نخواهد کرد.
 2. روسیه برای یازدهمین بار از حق وتوی خود در حمایت از رژیم اسد استفاده کرد. یک روز بعد از اینکه روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحقیقات درباره حمله شیمیایی سوریه را وتو کرد،‌ جمعه شب، روسیه اینبار قطعنامه پیشنهادی ژاپن را نیز وتو کرد. ژاپن پیشنهاد کرده بود کار گروه تحقیق یک ماه دیگر تمدید شود اما روسیه باز مخالفت کرد.
 3. به گزارش فری بیکن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست این سایت برای اظهار نظر گفته است، ما به هر حرفی که یک مقام ایرانی بزند واکنش نشان نمی‌دهیم.
 4. «تیلور سوئیفت» چهار روز پس از انتشار آخرین آلبوم آهنگهایش، رکورد فروش آلبوم های موسیقی را شکست و بیشتر از هر مجموعه دیگری در سال جاری به طور آنلاین به فروش رسید.
 5. شبکه های خبری از ورود «سعد حریری» نخست وزیر لبنان به پاریس خبر دادند. از زمان استعفای ناگهانی آقای حریری، و یک سفر کوتاه به امارات،‌ این نخستین سفر او به خارج از خاورمیانه است.
 6. سازمان موسوم به «کودکان را نجات دهید»،‌ روز چهارشنبه اعلام کرد که محاصره درازمدت شورشیان شیعه یمن، به وسیله نیروهای متحد به سرپرستی عربستان سعودی، احتمالا میزان این مرگ ها را افزایش خواهد داد. به موجب آمار این سازمان ، در سال ۲۰۱۷، بیش از ۵۰ هزار کودک در یمن مردند.
 7. «جی‌جی حدید» مانکن و سوپرمدل مشهور روز جمعه گفت که در نمایش و رژه لباس های «ویکتوریا سیکرت» در شانگهای چین که هفته آینده برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد. چند ماه پیش چند کاربر اینترنتی او را به خاطر یک پست توئیتری متهم به رفتارهای نژادپرستانه کردند.
 8. در حالیکه دو کشور اسرائیل و عربستان سعودی روابط دیپلماتیک رسمی ندارند، رئیس ستاد مشترک نیروهای دفاعی اسرائیل در نخستین مصاحبه با یک رسانه سعودی می گوید حاضر است اطلاعات درباره ایران را به اشتراک بگذارد.
 9. این نامه که به امضای سناتورها دایان فاینستاین، الیزابت وارن، برنی سندرز، ال فرانکن و توماس کارپر رسیده، از وزیر خارجه آمریکا خواسته که راه کمک به نهادهای غیردولتی در ایران را آسان کند.
 10. سالواتوره رینا مشهور به توتو، عضو سابق مافیا، مشهور به «رئیس رئیس‌ها» یک روز پس از تولد ۸۷ سالگی در زندان درگذشت. او به دلیل ترور مخالفان و مقام های قضایی به ۲۶ حبس ابد محکوم شده بود.
 11. بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در پیامی ویدیویی از اورشلیم می گوید اسرائیل بیشتر از حکومت ایران نگران ایرانی ها است.
 12. وزیر محیط زیست آلمان بر همکاری‌های بین المللی و اقدامات آتی جامعه جهانی تاکید کرد و گفت این نشست، درباره گام مهم میانی در اجرای توافق پاریس بود و من مطمئنم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
 13. آقای حریری همچنین در واکنش به برخی اظهار نظرها که او بر خلاف میل خود در ریاض مانده است گفت، آنچه در مورد اقامت و خروج او و خانواده اش گفته می‌شود «شایعاتی» بیش نیست.
 14. «کتابخانه ریاست جمهوری یولیسیز گرنت» این ماه در یک دانشگاه در ایالتی باز می شود که گرنت در آن با تصرف قلعه ای که متعلق سرباز های جنوبی در ویکسبرگ بود، به شهرت رسید.
 15. اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح شد که رابرت موگابه روز جمعه و برای نخستین بار پس از آغاز کودتا در اواخر سه‌شنبه، با شرکت در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان یک دانشگاه در حراره، در انظار عمومی ظاهر شد.
 16. از زمان انتشار این فیلم در دو روز گذشته در توئیتر، بیش از ۱۲۰ هزار بار لایک خورده و بیش از ۴۸ هزار بار نیز بازنشر شده است.
 17. غلامعلی جعفرزاده یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار تاسف کرده است که پس از ۳۹ سال مردم می‌گویند اعتمادی به نهادهای حاکمیت ندارند و خودشان می‌خواهند به مناطق آسیب دیده کمک رسانی کنند.
 18. ایلان ماسک رئیس تسلا می‌گوید این کامیون می‌تواند با باتری خود تا ۸۰۰ کیلومتر را بپیماید و بیش از ۳۶ هزار کیلوگرم بار را حمل کند.
 19. هشدار ژان ایو داریان وزیر امور خارجه فرانسه علیه دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاور میانه، با واکنش اعتراضی تهران مواجه شده است.