صدای آمریکا

 1. نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاور میانه گفت، آمریکا برای مدت‌ها و بیش از هر کشور دیگری به فلسطینی‌‌ها کمک مالی کرده و پیشنهاد دوستی واشنگتن با مردم فلسطینی همچنان به قوت خود باقی مانده است.
 2. رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن حمایت از قطعنامه سازمان ملل در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران، اعلام کرد ایالات متحده در کنار دیگر کشورها، خواستار تحقیق درباره مرگ وحید صیادی نصیری و همچنین آزادی فوری نسرین ستوده است.
 3. وکیل مدافع نازنین زاغری  رتکلیف اعلام کرد که موکلش  از دادستانی تهران درخواست آزادی مشروط کرده است.
 4. آتش سوزی در یک مدرسه دخترانه در زاهدان منجر به مرگ دو دانش آموز شد. این آتش سوزی صبح سه شنبه در پیش‌دبستانی و دبستان غیردولتی «اسوه حسنه» بر اثر آتش گرفتن بخاری نفتی رخ داد.
 5. وکیل مدافع علی نجاتی یکی از کارگران بازنشسته بازداشت شده در حاشیه تجمعات کارگران هفت تپه از تفهیم دو اتهام جدید به موکلش خبر داد.
 6. دست کم ۶۳ خبرنگار که به طور حرفه ای این شغل را دنبال می کردند در سراسر جهان و در حین انجام وظیفه در سال ۲۰۱۸ کشته شدند.
 7. دو گزارش تازه درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، نکات جدیدی را در مورد دامنه و شدت دخالت‌ها آشکار می سازد و نشان می دهد که مداخله ها به مراتب گسترده‌تر آن بوده است که تصور می‌شد.
 8. بیژن کیان، بازرگان آمریکایی ایرانی تبار و از افراد نزدیک به مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، در دادگاه فدرال ایالت ویرجینیا در شهر الکساندریا، خود را بی‌گناه دانست.
 9. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در پیامی در حساب توئیتر شخصی خود از هزینه سالانه ۲۰۰ میلیارد دلاری که مهاجران غیرقانونی بر ایالات متحده وارد می‌کنند، خبر داده است. آقای ترامپ خواستار تامین بودجه از کنگره برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک است.
 10. لیونل مسی ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا در مراسم ویژه ای کفش طلای اروپا را دریافت کرد، او فصل گذشته موفق شد در لالیگا ۳۴ گل بزند و با ۶۸ امتیاز برنده کفش طلای ۲۰۱۸ شود
 11. اما دور شدن حقوق بشر از اولویت های سیاست خارجی آمریکا پیش از ریاست جمهوری ترامپ آغاز شده بود، زیرا تلاش ها برای چیدن سیاست خارجی آمریکا بر مبنای حقوق بشر و دموکراسی گاه به نتایج مطلوب نرسیده بود.
 12. برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه دارو و تجهیزات پزشکی شامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران است را رد کرد.
 13. کاخ سفید واشنگتن روز سه‌شنبه اعلام کرد تمایلی برای تعطیلی دولت بر سر بودجه و تامین هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک ندارد. سخنگوی کاخ سفید گفت دولت راهی دیگر برای تامین بودجه پیدا خواهد کرد.
 14. وزیران خارجه روسیه، ایران و ترکیه روز سه شنبه اعلام کردند که کمیته قانون اساسی سوریه باید اوایل سال آینده میلادی جاری تشکیل شود، اقدامی که به نوشته رویترز آغازگر یک روند صلح آمیز سیاسی می تواند باشد.
 15. سازمان ملل متحد می گوید که آتش بس در بندر و شهر حدیده در غرب یمن از اولین ساعات صبح سه شنبه به اجرا گذاشته شده است.
 16. مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که برای دریافت حکم خود روز سه‌شنبه راهی دادگاه شده بود، بدون صدور حکم دادگاه را ترک کرد. قاضی دادگاه اعلام کرد صدور حکم را برای سه ماه به تعویق انداخته است.
 17. کاخ سفید، ادعای ترکیه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده استرداد فتح الله گولن روحانی ترک مقیم آمریکا را بررسی می‌کند، رد کرد.
 18. هر چند در این قطعنامه از حذف حکم اعدام برای جرائم مواد مخدر استقبال شده، نسبت به افزایش نگران کننده شمار احکام اعدام از جمله در مورد افراد زیر سن قانونی هشدار داده شده است.
 19. سپیده قلیان  فعال مدنی بازداشت شده در تجمعات کارگران هفت تپه پس از یک ماه آزاد شد.