صدای ناموزون و سیمای نازیبای مافیای نظامی سیاسی ملاها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ارديبهشت 1388,ساعت 03:18:48

صدای ناموزون و سیمای نازیبای جمهوری مافیایی نظامی سیاسی در ایران نه تنها نتوانسته کسی را جذب کند ، که بسیاری از مخاطبان ساده دل خود را هم از دست داده است . به گونه ای که این روزها روییدن دیش های ماهواره بر پشت بام ها به امری روزمره و عادی بدل شده و کمتر خانه و کاشانه ای است که از داشتن گیرنده ماهواره بی نصیب مانده باشد . چند تیتر خبر بخش نیمروزی تلویزیون را در روز سه شنبه پانزدهم فروردین 1388 با هم مرور می کنیم تا دریابیم اهل خرد چه می یابند در آن ،مانند. خبر سیاسی زیر: پخش نظریات مشعشع رییس جمهور احمدی نژاد مهمترین خبر این بخش بود . وی در گفت و گو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص تبلیغات انتخابات گفت :

ریزکاوی دیداری

 
اخبار شنیدنی از سیمای اسلامی

رادیو و تلویزیون حکومت دینی در ایران ، پس از سی سال فعالیت و هزینه نمودن میلیاردها دلار نفتی ، به طور طبیعی باید توانسته باشد مانند بسیاری از رسانه های ملی در دیگر کشورها در دل مردم جای باز کند و اعتمادشان را جلب نماید . اعتمادی که می تواند به عنوان ابزاری مهم دولتمردان را در رسیدن به اهداف خود یاری برساند . ولی صدای ناموزون و سیمای نازیبای جمهوری اسلامی نه تنها نتوانسته به این امر مهم دست یابد ، که بسیاری از مخاطبان ساده دل خود را هم از دست داده است . به گونه ای که این روزها روییدن دیش های ماهواره بر پشت بام ها به امری روزمره و عادی بدل شده و کمتر خانه و کاشانه ای است که از داشتن گیرنده ماهواره بی نصیب مانده باشد . از این روست که سرانجام نیروی سرکوبگر و بگیر و ببند رژیم هم درباره توان خود نسبت به یورش به خانه ها و مصادره دیشهای ماهواره ابراز ناتوانی نمود و به ناکارآمد بودن این روشها اذعان داشت .
بماند که خود سرکردگان و عوامل رژیم دینی نیز از همین فرصت بهره جسته اند برای انتشار یاوه هایشان ، که جای بحث آن در این مقاله نیست .
این رسانه عظیم چنان کارایی اش را از کف داده که اگر بسیاری از برنامه هایش را برای بوزینه ها هم به نمایش بگذارند ، آن زبان بسته ها فریادکشان از مقابلش خواهند گریخت . با این همه ، نکته سنجان ریزبین گاهی دندان بر جگر نهاده و به دلایلی روشن بیننده و شنونده آن می شوند .
بر این مدعا چند تیتر خبر بخش نیمروزی تلویزیون را در روز سه شنبه پانزدهم فروردین 1388 با هم مرور می کنیم تا دریابیم اهل خرد چه می یابند در آن .
خبر سیاسی :
پخش نظریات مشعشع رییس جمهور احمدی نژاد مهمترین خبر این بخش بود . وی در گفت و گو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص تبلیغات انتخابات گفت : « انتخابات تجلی اقتدار و همبستگی ملی است و مردم با شرکت در انتخابات به جهانیان نشان خواهند داد که ... »
که لابد از یک من ماست می توان یک دریا فاضلاب گرفت !
ولی خودمانیم هیچ شنونده هشیاری بی لبخند از کنار این سخن پرمغز ( ! ) نمی گذرد . چرا لبخند ؟ خب پیداست .
نشان دادن " همبستگی ملی " که فقط با بیرون آمدن از خانه و شرکت در انتخاباتی فرمایشی نمایانگر نمی شود . می توان در خانه نشست و مخالفت یک ملت را با حکومتی سراپا فریب نشان داد . این خود بزرگترین نمایش " اقتدار و همبستگی ملی " است ؛ نمایش بیزاری از یک حکومت اسلامی !
خبر فرهنگی :
خبر دوم باز می گردد به سخنان " پرویز " معاون فرهنگی وزارت ارشاد که امروز - در روز گشایش نمایشگاه کتاب - گفت : « یکی از برنامه های هفته کتاب ، بررسی الگوی مصرف در زمینه کتاب است »
شگفتا !
رعایت الگوی مصرف ؟ یعنی سرانه سه دقیقه مطالعه برای ایرانیان زیاد است ؟ و نیازمند رعایت الگوی مصرف ؟ همان الگویی که موجب شده بهای آب و برق و گاز و مواد خوراکی به عرش اعلا برسد ؟
همان الگویی که می خواهد در آینده نزدیک تحریم بنزین را به گونه ای دیگر توجیه کند ؟
شاید هم بناست سه دقیقه به سی ثانیه برسد که دست کم در یک جا " رکورد شکنی " شده باشد !
امیدوارم در تکذیب این گفته نشنویم که مقصود از رعایت این الگو ، کاهش سهمیه کاغذ است . چون می دانیم اصلی ترین ناشران در این کشور ناشران وابسته به دستگاه دیکتاتوری اسلامی اند ؛ همچون سازمان تبلیغات اسلامی ؛ حوزه علمیه قم و موسسه وابسته به دفتر رهبری و موسسه تاریخ معاصر – که باید تحریف تاریخ معاصر نام گیرد - و امثال این ها .
نه ؛ ممکن نیست کسی بخواهد این دکان ها را تخته کند ؟ دل شیر می خواهد و گرز سوپر مدرن رستم . همین مانده که باز سید علی خامنه ای بالای منبر برود که آقا چکار به کار دکان های تبلیغاتی رژیم دارید ؟ بروید پی ورق پاره ها ! یا بگوید : « هرکسی از این حرفها بزند بی غیرت است . »
همان سخنی را که به علاقمندان مذاکره با آمریکا نسبت داد و به مردم فهماند که خیلی از مسوولان فعلی رژیم اسلامی بی غیرت اند !
درست مانند همان موضعگیری هم که درباره سازمان حج و زیارت داشت و فهماند که آنجا در تیول روضه خوان هاست و باید " کلاهی " ها پایشان را از گلیم شان درازتر نکنند .
این دکانها برای چاپ کتابهای سراپا مهمل دینی – و همچنین تحریف رویدادها در ایران - میلیون ها دلار کاغذ وارداتی را به باد می دهند . سپس کتابهای چاپ شده در تیراژهای میلیونی را به همه مراکز و نهادهای دولتی و غیر دولتی می سپارند تا به صورت رایگان میان " امت همیشه در صحنه " توزیع کنند . همان کتابهایی که به دست دفاتر نمایندگی ایران در دیگر کشورها هم می رسد تا باز هم به صورت رایگان عرضه و اهدا شوند ؛ تا دنیا با مردمسالاری دینی و رافت و سخاوت و فرهنگ حکومت اسلامی آشنا شود و جمهوری اسلامی را الگوی آرمان ها و خواسته های خود قرار دهد .
به راستی که چه حسرتی می کشند ملت های دیگر برای داشتن چنین حکومت بی همتایی !
ولی نه ، بی تردید کسی به سهمیه کاغذ این دکان ها دست نمی زند . می ماند همان ماجرای سه ثانیه شدن سرانه مطالعه کتاب در ایران که آن هم گاهی با خواندن بهای برچسب کالاها در بازار پر می شود و گاهی هم با خواندن شعارهای توخالی روی دیوارها !
خبر پزشکی ؛
این یکی از همه جالب تر بود ؛ خبر « همایش بررسی آنفولانزای خوکی » . خوشمزگی این خبر در آنجاست که درست در نخستین روز انتشار خبر این بیماری و اپیدمی جهانی آن در رسانه های بین المللی ، خبرنگار صدا و سیما درنیویورک یعنی مرتضا قرقی با رفتن روی ماهواره ( ! ) چنین گزارش داد : « آنفولانزای خوکی ، جنجال تازه رسانه های غرب . بر اثر بالا گرفتن نارضایتی عمومی در آمریکا و بعضی کشورهای غربی ، رسانه های این کشورها دست به فریب تازه ای زده اند و با شایعه انتشار بیماری تازه ای به نام آنفولانزای خوکی می کوشند تا ذهن جهانیان را از اخبار بحران اقتصادی و شکست نظریه های امپریالیستی و لیبرالی و .. و ... دور نمایند . این در حالی است که فقط سه مورد بیماری در مکزیک گزارش شده است »
به راستی که به این می گویند " شم خبرنگاری " ! زیرا در کمتر از سه روز ضریب هشدار به عدد پنج رسید و سازمان بهداشت جهانی ، شیوع گسترده این بیماری را در جهان خبر داد . اکنون در ایران همایشی به این نام و برای این بیماری برگزار می شود . بی آن که دیگر کسی از « جنجال رسانه ای غرب » سخنی بگوید . اگرچه می دانیم همه این همایش ها ( یا به قول ایرانیان درون مرز ، این سمیناهار ها ) همه برای سند سازی است ؛ سند هزینه شدن بودجه های سرسام آور . سندهایی که مجلس رژیم اسلامی به آن ها رسیدگی می کند و می گوید هیچ انحرافی در بودجه فلان سازمان مشاهده نشد ؛ و فقط یک میلیارد دلار – ناقابل - در سال هشتاد و پنج فاقد سند تشخیص داده شد !
خبر حقوقی ؛
و اما واپسین خبر که « جمشیدی » سخنگوی قوه قضاییه از رسیدگی به پرونده دویست متخلف اقتصادی سخن گفت و یادآور شد که : « پس از رسیدگی به این پرونده ها مبلغ دوازده تریلیون تومان جریمه از متخلفان اخذ گردید »
آری اخذ گردید ، ولی به کجا واریز شد ؟ متخلفان چه کسانی بودند ؟ در چه زمینه هایی فعالیت داشتند ؟ آیا در آن زمینه ها خساراتی هم متوجه اشخاص حقیقی و مردم بیخبر از همه جا شده است ؟ خلافهایی که می توانسته بیشمار شاکی خصوصی داشته باشد !
در آن میان یکی نبود که بپرسد چگونه است درحالی که شما مسوولان قوه قضاییه عکس یک کیف قاپ را در روزنامه ها چاپ می کنید ، یک زورگیر که از روی فقر به خلاف گرویده با آفتابه ای بر گردن در خیابان ها می گردانید و با دوربین به خانه اش می ریزید و زن و بچه اش را هم در حال گریستن به نمایش تلویزیونی می گذارید و ده ها مورد دیگر ، چرا هیچ نامی از این متخلفان تریلیون تومانی نمی برید ؟ از کسانی که به راستی باید آن ها را تروریست های اقتصادی نامید . آیا جز این است که همه این ها کسانی چون " شهرام جزایری " اند که نه تنها سهم امام و سهم رهبری و خمس شان را به بیوت آیات عظام داده اند ، بلکه چشم و دل آقازاده ها را هم سیر کرده و برای شادی روح امام راحل و خشنودی " مقام معظم " و پایکوبی علمای اعلام ، آن ها را در فعالیت های خود سهیم گردانده اند ؟ همان هایی که مافیاها را گسترده اند و نمی توان نامشان را برد ! که اگر نام برده شوند نه تنها رابطه های برون و درون پرده هویدا می شود که مهر بر می دارد از رازهای ناگفتنی و مکتوم . همان رازهایی که هر کدام ضربتی سنگین است بر سر باورمندان به اسلام و رژیم اسلامی !
ضرباتی که می تواند ریشه حکومت دینی را از خاک ایران برکند و حکومتی لائیک یا سکولار را در کشور بنیاد نهد .

منبع:ایران ب ب
تاريخ بروز رساني ( 16 ارديبهشت 1388,ساعت 19:32:00 )